Seznamování na internetu

29. června 2008 v 19:58 | Antarra
Říkají to rodiče, upozorňují na to učitelé, čas od času se v časopisech objeví články popisující nebezpečnost internetového seznámení i osobní příběhy jejich čtenářů týkající se tohoto tématu. Nedávno mnoho lidí jistě znechutil případ Megan Meierové. Já se ale dnes chci zabývat tou pozitivní stránkou věci. Vždyť se na internetu seznamují i úplně normální lidé (tedy tím myslím žádní vrazi, násilníci, úchylové a zvrhlíci).
Moje osobní zkušenosti jsou vesměs pozitivní. První "rande" jsem si přes internet domluvila snad už ve čtrnácti, kdy jsem teprve začala objevovat jeho taje. Můžu jenom dodat, že bylo naprosto zbytečné, protože ten kluk se ukázal jako neuvěřitelně nudný společník. První skvělá zkušenost se mi stala někdy v 16ti, kdy jsem na jednom chatu narazila na hrozně hezkýho kluka. Možná je to povrchní? Ale ne, vzhled přeci skoro vždy zaujme jako první. Dala jsem se s ním do rozhovoru, vyměnili jsme si icq, za týden mě přijel navštívit a za další týden jsme spolu již chodili. Vydrželo nám to téměř dva roky. A byl to moc pěkný vztah. Nedlouho po jeho zkončení jsem se opět seznámila s jedním týpkem. Vlastně jsem vůbec neměla v plánu se s ním vůbec kdy setkat, ale nakonec k tomu došlo. Rozhodně jsem tedy neprodělala, ale na vztah, který jsem v té době hledala se nehodil. No a celkem nedávno mě chatu opět zaujal mladý sympatický muž O:-) S tím byl trochu problém, protože jsem musela čekat téměř tři měsíce než jsme se sešli. Ještě že jsem ve své snaze nepolevila, teď už spolu chodíme....a vypadá to vážně...=)
Není od věci, že jsem za těch několik let tohoto internetování dostala nespočet nabídek na seznámení či pouze na sex. Většinu jsem z různých důvodů tedy odmítla (Ty na sex všechny =) ). Roli hrál věk, vzhled, bydliště, inteligence i humor (ne tedy přesně v tomto pořadí, spíš by to mělo být správně vyvážené). Pečlivě jsem si vybírala svého možného budoucího partnera. Po několikero dní chatování s nima jsem si všímala jak jsou sečtělí, jaké mají názory, rozhled, druh humoru, vadí mi když mi někdo neustále tupě lichotí a nepronese jedinou duchaplnou větu (Takových lichotníků jsem se vždycky obávala nejvíc-taky mám z těch časopisů nějaké poznatky). A hlavně musí mít takovou tu esenci přitažlivosti, dá-li se to takto popsat. Tedy pokud jsem se doopravdy rozhodla "toho musím poznat blíž" tak to znamenalo že prošel velmi jemným sítkem. A ještě snad malý detail: určitě ne každý má potřebu seznamovat se tímto způsobem. Bohužel jsou někteří lidé, co neradi chodí do společnosti, diskotéky jsou jim cizí a festivaly jdou úplně mimo ně, ačkoliv třeba vůbec nejsou introvertní (nebo aspoň většinou)-tedy jako já.
No a závěrem: Nemyslím že je seznamování na internetu tak bezprostředně nebezpečné jak se občas uvádí, ostatně dává nám to netušené možnosti, jak jinak by jste se seznámili se skvělým člověkem který bydlí 50km daleko a je pro vás skoro jako stvořený? Dokonce máte možnost si ho několik dnů nebo týdnů "testovat". Samozřejmě není vhodné se scházet naslepo s každým kdo zaujme. Nejlíp když si ho nejdřív prohlídnete z dálky a půjdete s kamarádkou (což jsem nikdy nedělala) anebo se alespoň přes kamarádku "pojistíte" (což jsem dělala pokaždé). Tak tedy lovu zdar, ale bacha na to! ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama