Šampáňo šumí maturitní plééés

31. srpna 2008 v 22:11 | Antarra
Ó ano, i já se dnes lehce zmíním o tématu, na které jste jistě narazili všude kolem. Konec prázdnin, začátek školního roku. Některými nenáviděný, jinými natěšeně očekáván. Koho asi překvapí, že patřím k té druhé skupině. Prázdniny mě začaly nudit (vlastně mě nudily už od začátku). Celé dva měsíce jsem většinou jen přežívala, než žila, pokud nepočítám pár pěkných dní se svou drahou polovičkou-zvláště těch na začátku července. Navíc začalo být mezi mnou a mamkou poněkud dusno, takže Školní rok byl ode mne dokonce toužebně očekáván.
Navíc je školní rok 2008/2009 pro mě a mé spolužáky přelomový. Protože vážení, jak vám již zřejmě došlo při přečtení titulku, je ze mě letost M.A.T.U.R.A.N.T.K.A.! Zatím nejsem nijak nervózní. I když...hodlám tak trochu maturovat z biologie a při zběžné prohlídce testů v učebnici jsem zjistila že vím...eh...skoro nic nevím. Trošku mě to frustruje. Nechápu, jak mě někdo může považovat za šprtku. To bude tou image, kterou si kolem sebe preventivne vyrábím. Na profesory to dělá dojem ;-) (někteří možná můžou namítat, že mám ještě pár měsíců času na přípravu, a že stačí ve škole dávat pozor, vtip je ovšem v tom, že biologii jsme měli pouze první dva roky...což je v případě oboru, ve kterém je biologie celkem důležitá a je i jako volitelný maturitní předmět směšné)
Mám představu, jak proběhne zítřejší den. Ráno vstanu a uvědomím si, že zas začíná to období nehorázně brzkého vstávání, které mi hned na počátku dne ubere tak 40% sil. Ve vlaku se snad (doufám!) potkám s Peťou, což je dost dobrej blázen (viz články ze začátku června). Proč sakra pořád slibuju a jsem přesvědčená, že ji o prázdninách navštívím? Asi nějakej časovej paradox nebo co-"málo času". Ve škole se všichni radostně setkáme, povykládáme, příjde třídní, předvede rádoby vtipnou přednášku o tom jak jsme již maturující (někteří možná ne a loupne očima po skupince kluků vzadu), rozdá rozvrhy a my všichni začneme hlasitě protestovat. Potom se všichni seberou a půjdou se svorně ožrat, zatímco já zalezu do knihovny a půjčím si nějaké čtivo o józe a Zeměploše. Abych nekřivdila, tak Peťa ani Adéla se k obecným orgiím naší třídy také nepřidají...třeba půjdou se mnou.
Páni...maturantka...wow...=-O
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jitka Jitka | Web | 1. září 2008 v 8:54 | Reagovat

I my máme letos maturanka. Můj nejstarší vnuk bude letos maturovat. Musím ale říct, že jeho ukončení studia na gymnáziu očekávám s napětím. Ač velmi schopný a inteligentní chlapec, studium tak flákal, že pokud odmaturuje, budu to považovat za zázrak. Má zvláštní představu, že některé předměty, které ho nebaví, není nutné zohledňovat, protože je ke své budoucí profesi nebude potřebovat. Má představu, že se bude věnovat novinařině a tak například fyzika je pro něj nadbytečná. Tak nevím...

2 Antarra Antarra | E-mail | Web | 1. září 2008 v 12:37 | Reagovat

Takové případy máme ve třídě také. Vlastně se divím, že i kolikrát i s několika pětkama dokázali udělat reparát. Maturovat? To si neumím představit.

Já například dost flákám matematiku, protože je to snad jako jediný předmět v našem oboru zbytečný (fyziku už nemáme), naštěstí jsem to vždycky uhrála na čtyřku nebo trojku. Horší je, že pokud se případně dostanu na vysokou, bude tam pravděpodobně i fyzika a matika...a neumím si představit, že bych to zvládla. Podle mého jsou předměty, které se přímo nevztahují k danému oboru zbytečné, možná by se pak škola zaměřila opravdu na to co je potřeba...jenže takové je už naše školství :-( (prý na vysoké dávají tyhle předměty kvůli tomu, aby student dokázal, že to všechno zvládá, tak nevím)

3 Jitka Jitka | Web | 1. září 2008 v 13:48 | Reagovat

I když už teď nemám dokonalý přehled o školství u nás, mám pocit, že je v něm něco nedobrého.Možná mladý ministr školství Liška bude reformovat, pokud ve vládě vydrží. Pak se možná něco změní.

4 Antarra Antarra | E-mail | Web | 1. září 2008 v 16:27 | Reagovat

Popravdě, některé reformy mě děsí, protože my pak dopadáme jako pokusná zvířata a je z toho jen zbytečný stres. Nicméně asi by to chtělo nějaké invence, které naruší dnešní zkostnatělost. A mohli by začít hned "zbytečnými" předměty. (abych nekřivdila, například na základních školách se vesele reformuje. Jen co jsem vyšla ze základky, změnilo se tam tolik věcí...asi i díky novému řediteli)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama