Jak byla Antarra teoretickým fyzikem

7. září 2008 v 19:07 | Antarra
V poslední době se mé nápady vysloveně hemží fyzikou. Jak jsem měla fyziku nerada, nyní ji používám čím dál tím častěji v těch nejnečekanějších formách. Zde si můžete prohlédnou některé mé mozkové výtoky.

Nejčastější můj výrok z oblasti fyziky se týká podávání rozmanitých otázek, zdánlivě podaných bez příčiny, jak často tvrdí tazatelé. Na jejich většinou podezřelou otázku následuje ta moje typu: "Proč se ptáš?" a jejich odpověď "Jen tak". V tuto chvíli začínám vítězit já, se svým nezvratným argumentem, že "nic se neděje jen tak," s vysvětlením, že jejich odpověď popírá kauzalitu. Jak praví wikipedia, KAUZALITA znamená příčinnost, vztah mezi příčinou a jejím následkem. V silnějším smyslu přesvědčení, že nic se neděje bez dostatečné příčiny; tedy i jejich nevinná "jen tak" otázka musí mít nějaký, pro mě zatím skrytý, důvod, který je dotyčný pod nátlakem nucen doznat.

Další z mých úchvatných teorií založených na fyzice se týká problému, který asi všichni znáte, já se svým invalidním počítačem více než dobře. Zrovna na pc pracujete, hrajete nebo chatujete...a najednou vám takzvaně spadne program, či přímo celý operační systém. U mě to většinou bývá ICQ (které jsem později vyměnila za stabilnější programy). "Asi nějaká virtuální gravitace," omlouvala jsem se pak svým komunikačním partnerům. A dnes jsem to dotáhla dál. Gravitace je přeci přímý důsledek zakřivení prostoru. To znamená, že když tu padají programy, musí prostor kolem sebe zakřivovat nějaký extrémně těžký soubor!
(nehledě na to, že by mohla vzniknout černá díra, do které by se nenávratně zhroutil celý operační systém, ach ta hrůza!)

To co mě dnes zaujalo při zběžné prohlídce mého pokoje byl nepořádek, coz jsem komentovala výkřikem: "Bože, tady je takovej bordel! To je hrozný, bordel je něco, co se samovolně vytváří!" A tu jsem získala dojem, že tím pádem bordel docela úspěšně podkopává termodynamický zákon o zachování hmoty a energie. Kdo řekl "A nihilo nihil?!" Vždyť si to vemte: jeden den uklidíte a do večera, nejpozději do druhého dne máte znovu nepořádek. Výtečnou modelovou místností je například kuchyň nebo již zmíněný můj pokoj. Pořádek je přeci opak bordelu. Když to převedeme do matematiky, jedno nebo druhé musí nutně nabývat záporných hodnot. Tedy když jedno je (pořádek), druhé není (nepořádek). Tak z čeho ten nepořádek sakra vzniká? Prostě jednoho dne se rozhlédnu a zjistím, že ačkoliv jsem před třemi dny úspěšně jeden bordel zlikvidovala, znovu se objevil další, a to bez zjevné příčiny. Jen tak. Z ničeho nic. Z ničeho nic se objevil a JE TU.

Matikář: "Za váhu komára bych dosadil 100g..."
Spolužák:" Pěkná bestie, teda!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Saze Saze | Web | 17. září 2008 v 16:18 | Reagovat

Uvažuješ správně! :-D Teď jsem se fakt pobavila..

2 Antarra Antarra | 7. března 2015 v 19:50 | Reagovat

Po letech se musím opravit, jelikož případ bordelu lze vysvětlit tak, že bordel je neuspořádanost systému. A pokud chcete systém udržovat uspořádaný, je potřeba do něj vkládat energii. Čili onen chaos - tedy bordel - opravdu vzniká samovolně, tento předpoklad je správný, pouze teorie vysvětlující jeho původ byla špatná. Ať žijou termodynamické zákony!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama