Na chodníku bezpečno, doma bezpečněji

24. září 2008 v 22:12 | Antarra
Známe to všichni. Moderní fenomén, na který si pomalu zvykáme, každý den ho vidíme v televizi a na internetu několikrát. Některé věci vámi otřesou, ale to už většinou jen ty opravdu strašné. Z větší části je jen vezmeme na vědomí a řekneme si, že je to hrozné.
Jenže co když se to začne týkat nás, našich bližních nebo známých...pak si teprve člověk doopravdy uvědomí, jak snadno a rychle může lidský život zhasnout.

Napadly vás určitě různé události, které se můžou týkat tématu jak byl podán v úvodu, ale dnes se chci konkrétně zaměřit na to,

JAK NĚKTEŘÍ LIDÉ JEZDÍ JAKO PRASATA!

Pochopitelně si uvědomuji, že to není vůbec nic co by vás překvapilo, už je to přeci jen všeobecně známá věc. Teď si jen domyslet, co je horší: že díky těmto lidem umírají na silnicích (a bohužel kolikrát i na chodníku) lidé - nebo že viníkům se většinou nic nestane a odnesou to (často smrtí) právě ti nevinní? A když se těm lidem nic nestane fyzicky! Kolikrát za to nejsou ani trestáni...
Bohatí podnikatelé, kteří srazí a zabijí lidi a místo toho aby na ně příbuzní podali žalobu, tak se radši nechají vyplatit dvouma milionama. Natolik si rodina "cení" život svého příbuzného? Jistě, život nevrátí mrtvému ani soudní proces, ani dva miliony. Ale ten pocit, že viník nebyl potrestán...
Bohatí borci se zatmavenými okýnky, kteří mají velkej vytuněnej bourák a tím pádem si přivlastňují právo na výsadní postavení na silnici a křižovatkách.
Borci, kteří v jedné ruce drží u ucha mobil a druhou rukou ťukají do GPSky, nějaká silnice určitě neuteče a padesátka v obci je přeci už dávno přežitá, že ano.
Ještě větší borci, jedoucí na motorce, kteří když zmerčí holku na chodníku, tak přidají plyn aby kolem ní prosvištěli na zadním kole. To si myslí, že za nima holky poběží a budou chtít jejich číslo? Asi nechápou, že pohled na rozsekanou mrtvolu může být pro někoho odpudivý.
No nic, to jsem se jen trochu rozčilila a zamyslela. Protože co se zdá být vzdálené, může na vás, nebo na vaše známé číhat hned za dveřma (domovníma). Jako na moji spolužačku, která díky jednomu takovému borci momentálně polehává s otřesem mozku v nemocnici. Měla holka štěstí v neštěstí, mohlo to dopadnou mnohem hůř. Teď jsem s ní "mluvila" a zdá se, že je v podstatě v pořádku. A ten člověk? Ne, nenamáhal se zastavit.
Nebo jako jednu dívčinu od nás ze školy, kterou na začátku září hned před školou srazilo auto. Teď chodí o berlích, a může být za to ráda. Není totiž tak dávno (jeden, dva roky?) co na té samé silnici zabili malé dítě. Asi kvůli tomu umístili na nebezpečnou silnici takové ty ostrůvkové zpomalovače, ale zdá se, že to pomáhá jen málo (a opravdu se věci musí pohnout tímto preventivním směrem až když se něco hrozného doopravdy stane?). Šílence za volantem to vůbec nevzrušuje. Možná, kdyby na silnici bylo těsně za sebou padesát retardérů, bylo by bezpečněji. Možná.
Opravdu nechápu co si někdo dokazuje na silnicích a koho tím chce nadchnout. Mě teda spíš znechutí. A věřím, že většinu z vás také.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veris Veris | 25. září 2008 v 17:41 | Reagovat

Jsi mi něco připomněla - Jako malou (asi druhá třída zš) mne táta doprovázel na zastávku, aby se mi cestou nic nestalo. Jednou jsem spolu přecházeli přechod, když pár centimetrů ode mne prosvištělo SUV s tmavými skly. Být o pár centimetrů dále, nepíšu tento komentář.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama