Oh castitatis lilium

23. září 2008 v 20:36 | Antarra
Lilium je krásná ústřední píseň z jedné anime jménem Elfen Lied. Samotná snad není ani tak dojemná, ale když sledujete díl po dílu, rozechvělí vždy na začátku co přijde, dostane vás.
Co je Elfen Lied?

O Elfen Lied je třináctidílný (plus jeden special díl, který mě vůbec nenadchnul a protože by mi zkazil prožitek z celého seriálu, nedokoukala jsem jej) japonský kreslený seriál, takzvané anime. Japonské seriály se vyznačují charakteristickou kresbou zvanou manga. Japonci vůbec dělají spoustu kreslených věcí, protože je to prý mnohem levnější než hrané filmy a seriály; proto mají kreslené dokonce i porno - nazývané hentai. Nicméně anime je prostě umění. Naprosto kouzelné.
Ale zpět k Elfen Lied. Ne že bych viděla mnoho anime, ale tohle mi přišlo hodně krvavé a brutální, zároveň však plné citu a na konci...na konci jsem měla slzy na krajíčku.
Ten kontrast je dokonalý: Kouzelně nakreslené roztomilé dívky, které pohledem (za pomocí vektorů, takových neviditelných rukou, které mají k dispozici) trhají vojáky na kusy, litry krve...
Snad pětiletá ale opravdu ROZKOŠNÁ holčička s mašlemi ve vlasech a nevinným pohledem jako ztělesnění opravdového zla a krutosti, co by nejradši mučila a zabila všechno živé v okolí.
Dívka jdoucí se sklopenou hlavou, sekající každému na potkání tělo vejpůl zpívající si smutnou píseň...
Vypadá to asi, že se vyžívám v krvácích, ale není to tak. Jsou zde v kontrastu nemilosrdnost, krutost páchaná lidmi i diclony a opravdové přátelství i láska - která jak jinak, zvítězí nad vším zlým. Když se zlá vraždící a schizofrenická Lucy změní do svého druhého Já, roztomilé a opožděné holčičky s velkýma kukadlama, schopné říkat jen "nyu", je úplně k sežrání.
Ne, tohle není moc dobrá recenze, ale to nebyl účel; musela jsem se podělit o skvělý zážitek, velmi upřímně doporučuji se na seriál podívat, při troše šikovnosti jej naleznete s českými titulky (pokud ne, stačí napsat, pošlu odkaz).
A nyní ještě zmíněnou píseň, bez videa, ale třeba vás naláká ke zkouknutí celého seriálu :-)

Chudák malá Nana. Dostane za úkol zabít Lucy, ale Nana je mírná a hodná. Zabíjení se jí hnusí.

Lucy. Když byla malá, hodně ji ubližovali a to se na ní podepsalo. Je krutá a nemilosrdná, odhodlaná vrátit křivdu všem lidem. Ale není doopravdy zlá...

Nyu. Tedy Lucy. Nyu je její druhá osobnost.

Tak tohle je OPRAVDOVÉ vraždící monstrum, Marika. Velmi mocný diclonus. Krutá, zlá, toužící po zabíjení.
Nevěříte?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama