Pan exekutor nám málem zabavil kočku!

12. září 2008 v 18:39 | Antarra
Uplynul druhý týden školy a za tu dobu se stalo celkem houby. Nicméně to tu nemůžu nechat kvůli tomu ladem, i když mám takový vtíravý pocit, že mě mnoho lidí nečtě. Pokud náhodou zabrousíte a něco si přečtete, račte také vložit nějaký komentář, pěkně pěkně prosím =)
Nu a nyní nějaké události a postřehy.

Asi abych to vzala tak nějak chronologicky ne? Celé pondělí a úterý se naše třída účastnila jistých testů, jejichž objektivita byla vážně narušena naší kolektivní spoluprácí. Jak se i spousta učitelů vyjádřila, testy byly jedna velká blbost. Nicméně se ukázalo, že i naše třída dokáže být tým, což je v nastávajících těžkých časech velmi příjemné zjištění. Zbytek týdne jsme nějakou dobu strávili vybíráním stužek, šerp a hesel, přičemž jsme se i zde velmi nečekaně a brzy shodli :-)
A nyní k jednomu z mých tentokráte vlakových postřehů. Kdo by náhodou jel trasou, kterou i já denně jezdím do školy, může si všimnou jedné velmi nápadné průvodčí (i když většina průvodčích je nápadných!), pokud bude mít to štěstí a pojede zrovna jejím vlakem. Už při zběžném pohledu vypadá jako čarodějnice a tím ji rozhodně nehodlám urážet. Čarodějnice je prostě to první, co vás při pohledu na ni napadne. A tuto pohádkovou iluzi doplňují i pravé žluté oči baziliškovy! Při prvním zjištění tohoto faktu jsem byla krátce konsternovaná: co když mi vidí do hlavy a zjistí, že vím co je zač...zakleje mě?
Ano, a na včerejší zkušenost s exekutory nemohu samozřejmě zapomenout. Kvůli zjištění adresy jednoho příbuzného se snažili o komunikaci s naším sousedem. Jelikož stále neotvíral, ačkoliv byl doma (zřejmě má čuch na lidi), zazvonili i na nás, aby se optali, zda jsou na správné adrese. A tu se odněkud vynořila naše Elsa, zřejmě s myší v tlamce, volajíc takřka lidským hlasem svoje mačkátka (když je slovensky kočka mačka, tak koťátko bude mačkátko ne?*), která se k ní vždy vrhnou nejvyšší možnou rychlostí, nestačí všas zabrzdit a tedy se většinou zastaví až nárazem o ni a poté jedno z nich ukořistí nabízenou myš. Prostě divadlo. A milý pan exekutor začal vyzvídat, odkud Elsu máme, že by si taky rád pořídil siamku :-) Nabídla jsem mu Sáru, ale tu nechtěl...
A také jsem se dozvěděla od jednoho kamaráda (tak se TĚM lidem říká, ne? A ne, není to ironie), že prý jsem panovačná, občas by mi nejradši dal přes hubu a kdyby to byl někdo jiný, tak poslal do háje :-( Tyjo, vážně jsem taková? A já myslela, že vzteklost (po tátovi, samozřejmě, to není má vina), je mou nejnegativnější vlastností...občas od různých lidí slyším jak jsem arogantní, jenže to už jsou moje specifické reakce na různé skupiny lidí (či projev špatné nálady, přiznávám), a pak také záleží na jich samotných, zda si to budou brát moc osobně (což většinou tak myšleno často ani není), nebo to vezmou s humorem, či ještě lépe, mi to vrátí. Pokud patří do první skupiny, pak se má "arogance" o to víc vystupňuje, jelikož to většinou bývá jediný způsob legrace, jaký s nimi může být...=)
(*já vím, že koťátka jsou slovensky mačiatka!)Petra ve škole:"Sakra! Já se nudím! Tady se nudím, doma se nudím... Akoráv noci se nenudím-to spím!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peťulka Peťulka | E-mail | 14. září 2008 v 15:33 | Reagovat

Ahoj, tak jsem zase jednou zavítala na tvůj blog..mám celkem chmurnou náladu, ale při čtení tvých "hlášek" jsem se upřímně zasmála.. jen tak dál, Janičko =))

2 Jitka Jitka | Web | 15. září 2008 v 21:54 | Reagovat

Taky jsem se pobavila. To víš, všichni jsme děti svých rodičů a co jsme po nich získali s tím musíme žít. I já jsem asi vzteklá po tátovi, ale tutlám to. ;o)

3 hadimrcha hadimrcha | Web | 21. září 2008 v 22:34 | Reagovat

A nemá ona průvodčí náhodou žloutenku? Ty žluté oči?

4 Antarra Antarra | E-mail | Web | 22. září 2008 v 17:32 | Reagovat

hadimrcha: Nemá, má žluté zorničky, ne bělimu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama