Cesta do hlubin spolužaččiny duše

29. října 2008 v 18:45 | Antarra
Měla jsem trochu problém se správností dnešního nadpisu. Čeština je rozmanitá a občas přichystá obdivuhodné slovní tvary. Někdy ovšem její rozmanitost nestačí. To třeba když jsem mluvila na kytky v mém pokoji a zaboha jsem nedokázala přijít na rozkazovací způsob slova "růst." Ne, nejsem blázen- nebo jen trošku. Mluvit na kytky sice není tak docela normální, ale někdy je člověk v tak přátelském rozpoložení, že i těm kusům zelené hmoty musí říct něco hezkého a povzbudivého.


Ale abych se vrátila ke svému původnímu záměru. Máme jednu spolužačku. Na tom není nic divného, ostatně těch spolužaček máme víc, ovšem jen jedna jediné se chová tak specifickým způsobem, že u mě roste podezření na nějakou její duševní poruchu.

Abych tak uvedla na pravou míru, co mě k tomuto přesvědčení vede: Naše spolužačka si vymýšlí. Pořád si vymýšlí. Vymýšlí si až fantastické scénáře, kterým by normální člověk ani při nejlepší vůli nemohl uvěřit. Za ty tři roky, které jsme společně strávily v jedné třídě údajně prožila tolik věcí (navíc tak nepravděpodobných), že by jich tolik nedalo dohromady ani zbývajících 26 studentů ve třídě. Pořád se odstěhovává od rodičů. Minimálně dvakrát byla těhotná (počet údajných těhotenství se názor od názoru liší, všichni již ztrácí přehled, nicméně stoprocentně "vím" o dvou), z toho jednou na potratu a jednou potratila přirozeně. Vstoupila do satanistické sekty, kde běžně souloží se svým přítelem na oltáři před zraky ostatních spolusektářů. Je bisexuálka - to mi jednou velice důverným tónem sdělila cestou do knihovny.

Jednou jí přišla anonymní sms s tím, že její přítel (také má každý rok, či snad půlrok jiného) zemře a hned po tom v autobusu projížděla místem autonehody - samozřejmě jejího přítele. Na to jí přišla další sms, tentokrát, že zemře její otec. Když jsem ji vyzvala, aby mi tedy ty smsky ukázala, vrhla se po mobilu, aby mi vzápětí s nechápajícím výrazem oznámila, že sms už tam nejsou.

Nemohla se, chudák malá, účastnit stužkovacího večírku. To, že to má opravdu daleko a neměla by se jak dostat domů všichni chápeme. Její omluva, že musí k soudu je už ovšem mírně podezřelá. To, že k soudu musí proto, že obžalovala své rodiče o výživné je už...no, úsměvné, nemyslíte? Alespoň to tvrdila s velmi vážným výrazem mě...jak tuto verzi upravila pro našeho třídního je otázka, ale jsem si jistá, že i bez tohoto vědění se docela dobře obejdu.

Zajímavá je její schopnost kopírovat. Víte, přijde mi, že sama svým výmyslům kolikrát věří, jenže se zdá, že je kopíruje od ostatních spolužáků. Stačí se o čemkoliv zmínit: a ona taky- taky- taky-.

Například nedávno jsme se bavily o kazivosti zubů. Ona říkala, že se v její rodině zuby začínají kazit kolem dvaceti let a že to tak její matka měla. Já říkám, že mé mamce se zuby začly kazit po mém porodu. A spolužačka hned tvrdila, že její matce se zuby začly kazit po tom, co porodila jejího bratra...takže si to shrneme. Její matce bylo dvacet a měla po porodu spolužaččinýho bratra. Hm. Jenže jejímu bratrovi jsou cca tři roky. Samotné spolužačce je tak 18-19.
Takže v kolikati ji její matka porodila? (nehledě na to, že mi nedávno ještě jedna holčina tvrdila, že má ještě jednoho mladšího bratra, kterému je snad 14 nebo kolik)

A pak ještě jedna věc, která mě nemile překvapila, totiž objevila jsem na jednom seznamovacím serveru její profil, říká si Lady Wader. Tak za prvé, pochybuju, že ví kdo je Vader. A kdyby to věděla, nejspíš by koukala na SW. Ten kdo kouká na SW se těžko dopustí takového odporného činu jako je prznění jména, ale to nechme stranou.
Lady Vader byla MOJE přezdívka od základní školy do prváku! (a používala jsem ji na Spoluzaci.cz) - to mě opravdu otrávilo. Kopírka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marťa Marťa | Web | 29. října 2008 v 20:03 | Reagovat

Ale to je fpoho - dyť to záleží na tobě.

2 Marťa Marťa | Web | 29. října 2008 v 20:08 | Reagovat

Jinak k té spolu(sr)žačce - my sme měli taky (teda na zš, ale tj1) takovýho světaznalce - říkal, že má v Číně strejdu a říkal mě, že jakejse znak je prej B a takový různý saze, sme si už z něho dělali ric

3 Jitka Jitka | Web | 30. října 2008 v 11:35 | Reagovat

Tedy Marťo, ta tvoje čeština je k pohledání. Jinak Antarro, taky mluvím s kytkama a nemyslím si, že jsem blázen. Jsou tací, co tvrdí, že pak líp rostou.

4 Antarra Antarra | E-mail | Web | 30. října 2008 v 16:00 | Reagovat

Já četla o pánovi, co svoje kytky naložil do kárky a pak s nima chodil na procházku...

5 DarthKain DarthKain | E-mail | 3. listopadu 2008 v 23:08 | Reagovat

Lady Antarra je originál:o)

6 Pohádkář Pohádkář | 6. listopadu 2008 v 18:14 | Reagovat

Dle mého názoru se minimálně jeden exemplář podobného ražení najde v téměř každé školní třídě. My jsme měli ve třídě lidové vypravěče dva a ti když se dali spolu do hovoru tak to byly doslova orgie ve vymýšlení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama