Listopad 2011

Nikdy nevíš

23. listopadu 2011 v 19:39 | Antarra
Nikdy nevíš

Co s nimi?!

18. listopadu 2011 v 22:34 | Antarra
Negarivní kritika Dobešových školských reforem je podle mě úplně neopodstatněná. Zvláště co se týče té poslední: přezkušování žáků v pátých a devátých třídách, nastavení standardů, které dítě musí splnit, ale se dostalo dále.
ANO! ANO! ANO!
Nejsou to moje doměnky, je to moje přímá zkušenost: Děti v páté třídě neznají vyjmenovaná slova. Neumí zaokrouhlovat. Neumí přemýšlet nad naprosto triviální slovní úlohou. Neumí hledat v anglicko-českém slovníku. Neví naprosto nic. Kdyby děti z jedné určité třídy v jedné určité škole tady v Praze naklusaly do základky, kam jsem chodila já, tak by byly na úrovni maximálně třeťáků. Nejsou (už) osnovy, nejsou dané standardy, a hlavně neexistuje žádná motivace aby se učili, pozitivní ani negativní.
Říkám ANO této reformě - chceš studovat? Chceš pracovat "hlavou"? Chceš jít na vysokou a mít titul? Tak se snaž! Už žádné blbečky - inženýry, proboha! Podle mě páťák, který si myslí, že "holubyce" je příbuzná slovu "býk" a neví kolik minut má 1/4 hodiny a zaokrouhlování je pro něho nepochopitelný problém, nemá na druhém stupni zš co dělat.

...a Vy mi máte sloužit...

8. listopadu 2011 v 9:41 | Antarra
Tak. Nedávno bylo na blog.cz téma týdne Život bez elektřiny, či něco podobně pojmenovaného. Já vám něco řeknu. Ty dojemně napsané školácké úvahy nejsou nic proti těm pěti dním, kdy jsme bez elektřiny byli my!

Abyste se z těch jogurtů nepoto :)

3. listopadu 2011 v 15:51 | Antarra
Tak a máte to černé na bílém. V článku, který uveřejnil před pár dny server Osel.cz se dočtete to, co já hlásám už nějakou dobu. Ale nikdo mi nevěří. Nebo je to všem jedno, protože "co kdyby" anebo jim ty "jogurty" (lépe když řekneme mléčné výrobky) chutnají.