Jak vycvičit kočku

30. října 2015 v 18:56 | Antarra |  Co jsem vyváděla
Spousta odpůrců koček, kočičích laiků, ale i chovatelů Vám řekne, že kočku jako psa prostě nevycvičíte. Není to totiž pes. Škoda tohoto předsudku, opak je totiž pravdou!


Samozřejmě, že kočka není pes. Ale dá se vycvičit stejně jako každé jiné zvíře. Teď vám možná vrtá hlavou, jaké zvíře se třeba ještě cvičí. Tak asi ještě kůň, žejo. Nebo papoušek.

Kdepak. Cvičit můžete prakticky každé zvíře - dejme tomu, že momentálně mám na mysli většinu savců. Například v pražské zoo se běžně zvířata cvičí. Za prvé - a to je zásadní - nehrozí, že by se dlouhodobě nudila (a tím třeba sebepoškozovala). Takový tygr si prostě mnoho lovu v zoo neužije. Za druhé - zvířata se naučí spolupracovat s lidmi. Nechají si snadněji ošetřit zranení, protože to berou jako hru, za kterou si zaslouží dobrotu. Ochotně samy sebe zavřou do přepravky jen aby získaly pamlsek (kdo viděl někdy ukázku lemuřího výcviku v Troji, tak ví :-) ). A navíc je to show i pro návštěvníky. Těch pozitivních dopadů bude jistě víc. A na youtube taky najdete spoustu příkladů zvířat, která se dají cvičit - od andulčího a kočičího cirkusu přes potkany až...až hanba.

Takže jak na to?
No, ze všeho nejdřív potřebujete pár zásadních věcí. Za prvé - kočku (nebo ostatně jakékoliv jiné zvíře). Pokud je kočka žravá a je schopná vám sežrat ruku jen aby se dostala ke kousku pamlsku co v ní držíte, máte v podstatě skvěle nadanou kočku. Potom je to kliker. To je taková malá klikací věcička, která má jediný smysl existence, totiž že vydává stále stejný zvuk, který zvíře bezpečně identifikuje. Já si pořídila kliker s teleskopickým ukazovátkem (tzv. target), čímž mám dvě věcičky v jednom. Pokud na něm nemáte anténku, budete potřebovat ještě nějakou fixu, nebo něco podobného. Pak je to nějaký ten pamlsek a klidné místo, kde budete cvičit.
U koček je důležité vědět, že neudrží moc dlouho pozornost. Proto vždy skončete s výcvikem dřív, než ji to přestane bavit! Takových tři až pět minut denně je asi ideál. Kočka vás bude vnímat a vám to moc času nesežere.

Prvním krokem je ukázat kočce, že klikr je její kamarád a klikr znamená dobrotu. Klikr znamená, že něco udělala dobře a bude se to snažit znovu a znovu napodobit. Uděláte to jednoduše. První den kočce prostě podáte několikrát pamlsek a při tom kliknete. To mě přivádí k druhému upozornění - klikejte vždy v okamžiku, kdy kočka požadovaný cvik provádí - ne před ním nebo po něm ;-)

Jste ve stádiu, kdy má kočka klik spojený s pamlskem. Takže ji naučíme třeba dávat pac, ne? Přichází na řadu target. ukažte ho kočce a vždy když na něj zaměří pozornost, tak kliknětě a podejte pamlsek. Nejprve to bude pohled, pak se nejpíš bude zajímat i čumáčkem, nakonec i tlapkou. Vždy, když postoupíte o level výš, přestaňte odměňovat ten nižší. Tedy, pokud bude do targetu šťouchat tlapkou, aby z vás vypadl pamlsek, tak už nebudete klikat a odměňovat pokud se dotkne čumáčkem. V tomto okamžiku jsem přidala příkaz "Pac". Můj kocour Darwin se velice záhy naučil, že pokud dá na "pac" tlapku na target, kliknu a dostane odměnu. Pak už jsem jen plynule vyměnila target za dlaň a bylo to. Nakonec jsme "pac" modifikovali na "high five" (má to větší úspěch u návštěv).

Přestala jsem odměňovat za každý podařený trik - kocour neví dne ani hodiny a ochotně si plácá se mnou i se spolubydlícími i bez klikru. Sem tam prostě za odměnu pamlsek dostane.
Následně se naučil povel "chcípni", který jsem nedávno změnila za "beng" do hlavy :-) - zase, učíme hezky krok za krokem, vždy když se mu povede něco, co se trochu blíží tomu, co po něm chceme, tak klikáme.
Momentálně po něm chci, aby skákal přes obruč, ale je to lenoch líná a pořád se mě snaží přelstít (podleze, obejde...prevít jeden). Už se těším, až tyhle tři triky spojíme v jeden :-)

Ještě jedna věc, asi se ptáte, jaký pamslek pro kočku použít? Ti moji milují NutriPockets od Gimbornu a malé kousky sušených masíček, takže jim to prostřídávám. Musíte si sami přijít na to co nabídnout - mělo by to být dostatečně malé, aby si zvíře pochutnalo během několika vteřin a neztrácelo pozornost (a chuť :-) ).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ZdenekY ZdenekY | E-mail | 17. ledna 2017 v 17:08 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na antarra.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

2 DorothyFug DorothyFug | E-mail | 19. července 2017 v 2:11 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170718

3 ArleneNeero ArleneNeero | E-mail | 23. července 2017 v 1:02 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170721

4 Flossieawarm Flossieawarm | E-mail | 25. července 2017 v 20:13 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170725

5 EssayPaper EssayPaper | E-mail | Web | 26. července 2017 v 10:57 | Reagovat

EssayErudite.com is the web's leading provider of quality and professional academic writing.
When it comes to essay writing, an in-depth research is a big deal. Our experienced writers are professional in many fields of knowledge so that they can assist you with virtually any academic task. We deliver papers of different types: essays, theses, book reviews, case studies, etc.
We have thousands of satisfied customers who have already recommended us to their friends. Why not follow their example and place your order today?

6 Carolynchilk Carolynchilk | E-mail | 5. srpna 2017 v 20:33 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

7 Dannyliz Dannyliz | E-mail | Web | 11. srpna 2017 v 15:01 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

8 Avito777Untom Avito777Untom | E-mail | 15. srpna 2017 v 23:01 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам надо  определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

<b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито бесплатные объявления авто
одежда пакетом +для девочек +на авито екатеринбург
кемерово купить вещи пакетом +на авито
авито уфа
авито вещи женские пакетом

9 Mariama Mariama | E-mail | Web | 28. srpna 2017 v 23:06 | Reagovat

Мечтаете разнообразить сексуальную жизнь? Добиться совершенно новых ощущений позволят эротические товары

Один из самых востребованных методов достигнуть ярких ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно легко добиться стимуляции чувствительных зон и точек на теле. Только не используйте его в одиночестве, доверьтесь своему любимому. Это упрочит вашу эмоциональную и физическую связь и позволит стать более открытыми и раскованными друг с другом.</p>
Также среди игрушек для взрослых распространены наручники, эрекционные кольца, стимуляторы и смазки. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь эксперементировать с разными вариантами, и вы непременно найдете то, что понравится вам и партнеру.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>, и другие игрушки для взрослых вы сможете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

10 BethanyXhl BethanyXhl | E-mail | Web | 10. října 2017 v 2:07 | Reagovat

http://apparelmerchandiser.com/qa/index.php?qa=2508&qa_1=what-are-the-benefits-of-canadadrugs24

11 Avito321Pn Avito321Pn | E-mail | 28. října 2017 v 10:26 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам требуются определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

деньги в самаре от частных лиц на авито
куплю аккаунт варфейс авито
баланс авито купить
продаю дом на авито позвонили сказали переведут деньги
аккаунт pro на авито

12 BethanyBby BethanyBby | 15. listopadu 2017 v 22:43 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a very bad experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stuff and cried about his insomnia. I totally told him to <a href=http://www.dailymotion.com/video/x65ytft>website</a> and deal with it.

13 IvanGog IvanGog | E-mail | Web | 1. února 2018 v 5:34 | Reagovat

canadianpharmaciesbnt.com
mexican pharmacies online

14 HCSchuhSody HCSchuhSody | E-mail | Web | 6. února 2018 v 5:01 | Reagovat

citrulline and viagra

<a href="http://viagramestiksoss.com/">Viagra Online 100mg</a>

il viagra a 20 anni

<a href=http://viagramestiksoss.com/>buy canadian viagra</a>

15 HCSchuhSody HCSchuhSody | E-mail | Web | 6. února 2018 v 5:03 | Reagovat

cosa fa il cialis

<a href="http://cialisworksbins.com/">generic cialis online</a>

cialis 50mg suppliers

<a href=http://cialisworksbins.com/>cheap cialis online</a>

16 HCSchuhSody HCSchuhSody | E-mail | Web | 6. února 2018 v 15:12 | Reagovat

ce ii aia viagra

<a href="http://viagramestiksoss.com/">Generic Viagra</a>

viagra leads to amputation

<a href=http://viagramestiksoss.com/>online viagra</a>

17 LelandDut LelandDut | E-mail | Web | 7. února 2018 v 19:35 | Reagovat

Hi there to all, how is all, I think every one is getting more from this website, and your views are fastidious in favor of new viewers.
<a href=http://viagraoblue.com/>buy sildenafil</a>

18 GFASchuhSody GFASchuhSody | E-mail | Web | 11. března 2018 v 1:25 | Reagovat

buy canadian cialis

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">canadian viagra prices</a>
viagra canadian co

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>cialis bij plasproblemen
</a>

19 DCScqwhSody DCScqwhSody | E-mail | Web | 11. března 2018 v 9:37 | Reagovat

cialis professional canadian canada

<a href="http://cialiaswiskmetri.com/">buy canadian cialis</a>
canadian pharmacy generic viagra

<a href=http://cialiaswiskmetri.com/>canadian cialis</a>

20 GFASchuhSody GFASchuhSody | E-mail | Web | 15. března 2018 v 4:56 | Reagovat

canadian pharmacy for generic cialis

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">canadian cialis</a>
canadian pharmacy pink viagra

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>canadian viagra prices</a>

21 GFASchuhSody GFASchuhSody | E-mail | Web | 19. března 2018 v 20:04 | Reagovat

canadian pharmacy brand name cialis

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">buy canadian cialis</a>
non prescription viagra canadian pharmacy

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>hoe werkt cialis
</a>

22 GFASchuhSody GFASchuhSody | E-mail | Web | 20. března 2018 v 0:04 | Reagovat

cialis canadian geneic

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">cheap cialis online</a>
canadian mail order viagra

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>cialis lisinopril
</a>

23 GFASchuhSody GFASchuhSody | E-mail | Web | 20. března 2018 v 18:44 | Reagovat

60 mg cialis canadian pharmacy

<a href="http://canadianpharmacymsnbing.com/">canadian cialis 5mg</a>
generic viagra canadian customs

<a href=http://canadianpharmacymsnbing.com/>canadian cheap cialis</a>

24 DCAvqwhSody DCAvqwhSody | E-mail | Web | 22. března 2018 v 16:42 | Reagovat

viagra canadian drugs

<a href="http://viagramestiksoss.com/">buy viagra online</a>
is canadian pharmacy viagra real

<a href=http://viagramestiksoss.com/>online viagra</a>

25 DCAvqwhSody DCAvqwhSody | E-mail | Web | 23. března 2018 v 6:04 | Reagovat

canadian pharmacy generic viagra reviews

<a href="http://viagramestiksoss.com/">canadian viagra sales</a>
canadian name brand viagra

<a href=http://viagramestiksoss.com/>canadian cheap viagra</a>

26 DCAvqwhSody DCAvqwhSody | E-mail | Web | 23. března 2018 v 10:14 | Reagovat

canadian name brand viagra

<a href="http://viagramestiksoss.com/">buy generic viagra</a>
viagra super active plus canadian

<a href=http://viagramestiksoss.com/>canadian cheap viagra</a>

27 DCAvqwhSody DCAvqwhSody | E-mail | Web | 23. března 2018 v 12:27 | Reagovat

canadian pharmacy prescription viagra

<a href="http://viagramestiksoss.com/">viagra cheap</a>
viagra super force canadian pharmacy

<a href=http://viagramestiksoss.com/>viagra cheap</a>

28 AGZvqrhOt AGZvqrhOt | E-mail | Web | 23. března 2018 v 21:58 | Reagovat

Fine write ups. Thanks a lot!
canadian online pharmacy retin a <a href="http://cialiaswiskmetri.com/">canadian pharmacy</a>
buy viagra from canadian pharmacy <a href=http://cialiaswiskmetri.com/>
northwest pharmacy</a>

29 AGZvqrhOt AGZvqrhOt | E-mail | Web | 24. března 2018 v 4:20 | Reagovat

Cheers! Terrific information!
official canadian pharmacy reviews <a href="http://cialiaswiskmetri.com/">online pharmacies canada</a>
top canadian online pharmacies <a href=http://cialiaswiskmetri.com/>canadian pharmacies</a>

30 AGZvqrhOt AGZvqrhOt | E-mail | Web | 25. března 2018 v 10:23 | Reagovat

Whoa loads of amazing info.
canadian pharmacy viagra scam <a href="http://cialiaswiskmetri.com/">online pharmacies canada</a>
canadian pharmacy claritin d <a href=http://cialiaswiskmetri.com/>canadian pharmacies</a>

31 ZKLvqrhmef ZKLvqrhmef | E-mail | Web | 2. dubna 2018 v 23:56 | Reagovat

You actually expressed that terrifically.
super kamagra on line <a href="http://growthunlimitedpreschool.com/">kamagra 100mg</a>
kamagra 100mg gdzie kupic <a href=http://growthunlimitedpreschool.com/>kamagra gel</a>

32 pegoErrogma pegoErrogma | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 15:06 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>what is viagra</a>
sildenafil citrate  http://viagraskf.com/ generic viagra from amazon

33 pegoErrogma pegoErrogma | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 18:18 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>gra online</a>
what is viagra  http://viagraskf.com/ viagra in farmacia senza ricetta

34 pegoErrogma pegoErrogma | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 19:42 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>viagra on line</a>
virga  http://viagraskf.com/ viagra coupons

35 pegoErrogma pegoErrogma | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 20:40 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>sildenafil citrate</a>
generic viagra prices  http://viagraskf.com/ viagra on line no prec

36 pegoErrogma pegoErrogma | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 21:46 | Reagovat

<a href=http://viagraskf.com>potenzmittel</a>
viagra kaufen  http://viagraskf.com/ viagra kaufen

37 ZKLvqrhmef ZKLvqrhmef | E-mail | Web | 7. dubna 2018 v 5:19 | Reagovat

You said it adequately.!
generic kamagra online <a href="http://growthunlimitedpreschool.com/">kamagra 100</a>
kamagra 100 mg opiniones <a href=http://growthunlimitedpreschool.com/>kamagra online</a>

38 ZKLvqrhmef ZKLvqrhmef | E-mail | Web | 16. dubna 2018 v 0:20 | Reagovat

Many thanks. I value this.
super kamagra site fiable <a href="http://growthunlimitedpreschool.com/">カマグラ100</a>
kamagra oraljelly 50 mg usa <a href=http://growthunlimitedpreschool.com/>kamagra gevaarlijk</a>

39 ZKLvqrhmef ZKLvqrhmef | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 1:05 | Reagovat

Well spoken truly! .
kamagra 100 szedГ©se <a href="http://growthunlimitedpreschool.com/">カマグラ100</a>
kamagra 100mg nebenwirkungen <a href=http://growthunlimitedpreschool.com/>kamagra uk</a>

40 ZKLvqrhmef ZKLvqrhmef | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 3:05 | Reagovat

You revealed it superbly!
kamagra gold ara <a href="http://growthunlimitedpreschool.com/">kamagra uk</a>
super kamagra side effects <a href=http://growthunlimitedpreschool.com/>kamagra binnen 24 uur geleverd</a>

41 AVAvqwhSody AVAvqwhSody | E-mail | Web | 22. dubna 2018 v 16:00 | Reagovat

canadian discount pharmacy viagra

<a href="http://viagramestiksoss.com/">canadian viagra sales</a>
canadian pharmacy cialis and viagra

<a href=http://viagramestiksoss.com/>generic viagra online</a>

42 AVAvqwhSody AVAvqwhSody | E-mail | Web | 22. dubna 2018 v 22:51 | Reagovat

canadian pharamacy viagra

<a href="http://viagramestiksoss.com/">viagra ed extrasistole
</a>
canadian pharmacy brand name viagra

<a href=http://viagramestiksoss.com/>cheap viagra online</a>

43 AVAvqwhSody AVAvqwhSody | E-mail | Web | 23. dubna 2018 v 16:07 | Reagovat

viagra canadian online

<a href="http://viagramestiksoss.com/">canadian viagra</a>
canadian meds viagra

<a href=http://viagramestiksoss.com/>buy viagra online</a>

44 AVAvqwhSody AVAvqwhSody | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 16:07 | Reagovat

canadian viagra 200mg

<a href="http://viagramestiksoss.com/">canadian viagra 5mg</a>
viagra online canadian pharmacy reviews

<a href=http://viagramestiksoss.com/>online viagra</a>

45 AVAvqwhSody AVAvqwhSody | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 20:39 | Reagovat

generic viagra online canadian phar...

<a href="http://viagramestiksoss.com/">otros productos similares al viagra
</a>
from canadian co professional viagra

<a href=http://viagramestiksoss.com/>canadian cheap viagra</a>

46 AVAvqwhSody AVAvqwhSody | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 1:49 | Reagovat

canadian viagra without prescriptions

<a href="http://viagramestiksoss.com/">buy generic viagra</a>
buy canadian viagra cheap

<a href=http://viagramestiksoss.com/>canadian viagra</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama